Bělení zubů

Bělení zubů je téma, které v poslední době zajímá stále více lidí. Bělení zubů se proto začíná stávat výnosným bysnysem a věnuje se mu kromě zubních lékařů i mnoho kosmetických salónů. Od 31. 10. 2012 došlo ke změně legislativy ohledně používání bělících přípravků. Pokusil jsem se proto toto téma, které je velmi složité, jednoduše shrnout a vysvětlit.Existují 3 základní možnosti bělení zubů.

1. Domácí bělení pod dohledem zubního lékaře

Zubní lékař nejprve vezme otisky. V zubní laboratoři zhotovíme plastový nosič na bělící prostředek. Do tohoto nosiče si pacient maximálně jedenkrát denně, nejlépe na noc, aplikuje bělící prostředek, nasadí na zuby a nechá působit. Zesvětlení chrupu trvá 2 až 4 týdny v závislosti na požadované míře zesvětlení. Toto bělení zubů, včetně otisků, plastového nosiče, prostředku na bělení a instruktáže o používání stojí 1 850,-Kč na jednu čelist.

2. Bělení zubů v ordinaci zubního lékaře

Existuje mnoho technik ordinačního bělení zubů. Všechny využívají různé koncentrace peroxidu vodíku, která je v rozmezí 25 - 45 %. Prostředky na domácí bělení mají přibližně 3% koncentraci. Díky této vysoké koncentraci je ordinační bělení zubů velmi rychlé a efektivní. Trvá od 45 minut do 90 minut, podle konkrétního typu ordinačního bělení zubů.

3. Volně prodejné bělící prostředky

Dají se koupit v lékárnách, drogeriích, supermarketech, prostě kdekoli. V tomto balení je folie, která po zahřátí ve vroucí vodě změkne a po nasazení na zubní oblouk se natvaruje a vytvoří se varianta laboratorně zhotoveného nosiče na bělící prostředek. Takto zhotovený nosič je hlavním nedostatkem tohoto řešení. Především ale volně prodejné prostředky na bělení nefungují.


Více zde: https://www.jslab.cz/pro-pacienty/ruzne/beleni-zubu/